موسسه سلامت پایدار

موسسه سلامت پایدار از سال 1392 فعالیت خود را به صورت رسمی در زمینه ارائه دوره های آموزشی کمک پرستاری، تکنسین داروخانه آغاز نمود

دوره آموزشی اصول کار در آزمایشگاه

مدرس : موسسه سلامت پایدار

ثبت نام :

تاریخ برگزاری : 1397

محل برگزاری: شعبه فلکه اول صادقیه

برچسب ها
استخدام پذیرش آزمایشگاه, استخدام در آزمایشگاه میکروبیولوژی, کار در آزمایشگاه تشخیص طبی
درباره این کار

کمک دستیار آزمایشگاه

با توجه به حجم کاری نیروهای مستقر در آزمایشگاه ها و بالا بون مدت زمان لازم جهت رسیدگی به کلیه امور آزمایشگاه هی و همینطور کم نمودن میزان خطا و مشکلات موجود در آزمایشگاه و از طرفی برای ارائه بهترین خدمات به مراجعین یا همان بیمارها، موسسه آموزش سلامت پایدار شروع به برگزاری دوره‌های جهت آموزش حرفه ای اشخاص نموده، تا بتوانند همانند کارمندان بخش‌های مختلف آزمایشگاهی و پزشکی که شامل نمونه گیری نیز می باشند را، وارد این حوزه نماید.

از جمله وظایف نیروهای آموزش دیده در این دوره ها می‌توان: به انجام موارد مربوط به پذیرش بیمار، بررسی و وارسی برگه های آزمایشگاهی، مراقبت از بیماران به هنگام نمونه‌گیری، اجرای دستورکار مسئول بخش آزمایشگاهی، همکاری با همکاران جهت جمع آوری نمونه ها، آشنایی و تسلط به CPR یا همان احیای قلبی ریوی اشاره نمود.

کار-کارشناس-آزمایشگاه

هر شخصی که در عملیات آزمایشگاهی از بالاترین سطوح اداری تا کارگران فردی مشغول باشد، باید از نظر ایمنی تکمیل گردد. آگاهی ایمنی می‌تواند بخشی از عادت‌های هر کسی باشد که تنها مختص به کارمند ارشد و مسئول نمی باشد. آشنا نبودن با شرایط کار در آزمایشگاه و عمل نمونه گیری باعث بروز خطرات و صدمات جدی می گردد و منجر به نادیده‌گرفتن امنیت می شود. در بسیاری از موارد بی دقتی باعث می گردد که به شرایط و اقدامات ناگاه باشید و به آنها توجه نداشته باشید. در نتیجه نمی توانید تصمیم درست اتخاذ نمایید. هر نیروی متخصص آزمایشگاهی مسئولیت خود و بیمار خود را به عهده دارد تا عمل آزمایشگاه را به صورت کامل و ایمن انجام دهد.

 

مدت زمان برگزاری این دوره:

سه الی چهار ماه به طول می انجامد که در این بازه زمانی 60 درصد این دوره به صورت تئوری و 40 درصد مابقی به صورت عملی در مراکز دارای قرداد با موسسه تشکیل خواهد گردید.

مجموعه سلامت پایدار به عنوان اولین مرکز تخصصی دوره های کوتاه مدت آموزشی بخش خصوصی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گردیده است و حسب انتخاب داوطلبان از یکی از دانشگاه های علوم پزشکی طرف قرارداد، مدارک داوطلبان را صادر می نماید.